SHËN TEREZA DHE SHËN RUGOVA

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Fadil Lepaja Titulli mund të duket provokues por ideja nuk ishte të tingëllojë ashtu. Megjithatë është provokues. Në fakt krejt kjo filloi të artikulohet si ide për kolumnen time të radhës kur lexova një postim në Facebook, i cili shtronte pyetje

2016-09-07 07:00:35  

Seks dhe para për provimet

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Fiks Fare vijoi këtë të martë aty ku e la të hënën, me korrupsionin në universitetet shtetërore shqiptare, ku veç parave, sekserët kërkojnë edhe favore seksuale për të marrë provimet dhe diplomën. Sekseri i kontaktuar nga bashkëpunëtorët e Fiks F

2016-09-06 22:46:25  

Rrëzohet avioni në Maqedoni, dy kosovarë e 4 italianë humbin jetën

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Një aeroplan privat udhëtimi me 6 udhëtarë humbi nga radarët në përpjekje për tu ulur në aeroportin e Shkupit. Nga kjo tragjedi raportohet të kenë humbur jetën të gjithë udhëtuesit, prej të cilëve 4 ishin italianë, ndërsa dy nga Kosova. Mediat ra

2016-09-06 22:15:27  

Kabinat e plazhit më të bukura në botë (Foto)

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Kabinat e plazhit, janë regjistruar në mendjen tonë, si pushime jo të kushtueshme. Kjo për vetë natyrën e objektit, i cili nuk është se ofron shumë komoditet dhe qiraja e tyre për një natë është e lirë. Por nëse e mendojmë këtë gjë edhe tani, gab

2016-09-06 22:00:01  

Vdes gruaja që bëri transplantin e parë të fytyrës në botë

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Isabelle Dinoire, u bë e famshme si gruaja e parë që bëri një transplant të fytyrës përpara një dekade. Fatkeqësisht, 49-vjeçarja, është ndarë nga jeta. Gruaja i është nënshtruar dy llojeve të kancerit,  pasi kishte marrë ilaçe imunonxitëse. Dino

2016-09-06 20:44:17  

Edor Kabashi, mjeku shqiptar që fitoi një çmim ndërkombëtar

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Shkencëtari Edor Kabashi është fitues i edicionit të 8-të të Çmimit Ndërkombëtar PG për Mjekësisë. Ai është përzgjedhur nga 15 punime shkencore gjithsej dhe materiali i tij është një zbulim i rëndësishëm në zhvillimin e trajtimeve të reja për Skl

2016-09-06 19:29:41  

BURGJET/ Aplikacion për kartelat e të dënuarve, pas gafës me shtetasin kosovar

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Sokol Çobo Para pak javësh, administrata e burgut në Shënkoll, liroi nga qelia në nëntor të vitit 2015 një të dënuar, me 20 vjet burg, për akuzën e vrasjes. Shuaip Zukaj, i njohur ndryshe edhe me emrin Shaban Zukaj, nga Deçani i Kosovës, është li

2016-09-06 19:06:51  

Skandali me fituesit në universitete. Maturantët në degë që nuk i preferojnë

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Vejsiu: Si do të justifikohet MAS para të rinjve që do të zbulojnë se maturantët me më pak pikë se ata janë fitues në degën e tyre më të preferuar? Dështon Matura 2016. Mos renditja e degëve sipas preferencave ndëshkon rëndë kandidatët për studen

2016-09-06 19:04:18  

Asgjësohen 1600 bimë narkotike në Mat, autorët të paidentifikuar

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Një sasi prej 1600 bimësh narkotike janë asgjësuar nga policia në kuadër të operacioneve antidrogë në Mat. Lënda narkotike u gjet në vendin e quajtura “Shkalla e Bardhë” në fshatin Baz. Bimët janë asgjësuar në vend me anë të djegies. Policia po p

2016-09-06 18:27:05  

Sawu, ishullorët  që  mbijetojnë nga shitja e kripës së detit

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Banorët e një fshati në Indonezi, mbijetojnë duke shitur kripën e detit për konsum. Ata e mbledhin atë pa asnjë lloj teknologjie, por në një formë mjaft të veçantë. Banorët kanë krijuar depozita me gjethe palme dhe më pas i ekspozojnë në diell. A

2016-09-06 18:22:04  

Kandidati i majtë takime në Ushtelenzë dhe Peshkopi

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Dibrës Muharem Rama zhvilloi takimet elektorale në fshatin Ushtelenzë dhe në lagjen Dobrovë të qytetit të Peshkopisë. Në fjalën e tij para banorëve të Peshkopisë, kandidati Rama premtoi se me fitoren e 11 Sh

2016-09-06 18:01:48  

Kinë, 35 tonë peshq gjenden të ngordhur në një liqen; nisin hetimet

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Të paktën 35 tonë peshq të ngordhur u shfaqën në një liqen në provincën Hainan në Kinën Jugore, duke lënë të habitur banorët. “Masa e peshkut doli mbi sipërfaqen e liqenit”, raportojnë mediat kineze.  Banorët shprehën shqetësim për shkak të ndotj

2016-05-07 21:45:19  

Tjetër aksident me vdekje, makina përplas 72-vjeçarin në Laç

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Një tjetër aksident me vdekje është regjistruar brenda pak orëve në vend. Ngjarja e radhës është regjistruar në aksin Laç-Mamurras, tek kryqëzimi i Sanxhakut. Burime nga policia bëjnë me dije se shtetasi A. K., duke drejtuar mjetin e tij me targa

2016-05-07 21:00:22  

Rama: Ritme të larta në pastrimin e kanaleve vaditëse në Dibër

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama bëri të ditur sot investimet që po kryhen në Dibër. Në një status në Facebook Rama shprehet se Bashkia e Dibrës po punon me ritme të larta në pastrimin e kanaleve vaditëse si dhe ato kulluese.Ai ka postuar disa

2016-05-07 19:50:24  

Kalonin njerëz ilegalisht drejt Greqisë, në pranga tre persona

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Policia e Beratit arreston pas tre mujash hetime tre persona që ndihmonin qytetarë të ndryshëm të kalonin në mënyrë të plagjshme në Greqi. Arrestimet janë bërë në kuadër të operacionit të koduar “Azilanti 3”. Në pranga kanë rënë shtetasit, Shefit

2016-05-07 19:41:41  

Incidente të dhunshme mes tifozëve dhe lojtarëve në Pogradec e Peshkopi

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Dhunë dhe përleshje mes lojtarëve dhe tifozëve pas ndeshjeve të Kategorisë së Parë. Në Pogradec dhe në Peshkopi janë regjistruar episode të dhunshme nga ana e tifozëve vendas që i kalojnë kufijtë e normales. Lojtarët e ekipit të Pogradecit përles

2016-05-07 19:31:50  

Aksident në Kavajë, vdesin 2 fëmijë, plagoset nëna dhe fëmija tjetër

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Dy të vdekur dhe dy të plagosur është bilanci tragjik i një aksidenti të ndodhur pasditen e sotmë në aksin Golem-Kavajë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije se ngjarja e rëndë është regjistruar rreth orës 17:20, ku mjeti tip “Mercedes Benz”

2016-05-07 19:30:40  

 “Misteri” i Lady Gaga-s, del nga apartamenti me këmbë të nxira

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Zakonisht është shumë e ndjeshme për lukun e saj, në mënyrë që të habisë fansat, kësaj herë Lady Gaga-s, i ka shpëtuar diçka. Këngëtarja në fakt është kapur duke dalë nga apartamenti i saj në Nju Jork. Me veshje sportive dhe pantallona të shkurtr

2016-05-07 19:18:53  

Elbasan, arrestohet gjimnazisti; kapet duke shitur hashash pranë shkollës

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Sekuestrohet 410 gram lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa, me qëllim shitje pranë ambienteve të shkollës, arrestohet nga policia një nxënës që posedonte lëndën narkotike. Në pranga ka rënë shtetasi B.K, 18 vjeç, banues në Elbasan, nxënës në

2016-05-07 18:53:56  

Madhështia e shkretëtirës së Namibisë në foto

Himni mbretëror i panjohur i princ Vidit - Gazeta SHQIP | Gazeta

Shkretëtira e Namibisë është më e madhja në jug-perëndim të Afrikës. Ajo zë një sipërfaqe prej 50 mijë metra katrorë. Gjithashtu ekspertët thonë se Namibia është shkretëtira më e vjetër në botë. Ne po ju paraqesim disa fotografi, që tregojnë madh

2016-05-07 18:20:47  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images