Nisma thotë se ka dëshmi të forta për përfshirjen e Thaçit në fushatën në Drenas

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Dega e Nismës për Kosovën në Drenas ka bërë publike disa foto ku, sipas këtij subjekti politik, “tregohet qartë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke ftuar kryetarët e fshatrave, njerëz të biznesit dhe qytetarë të thjeshtë të komunës s

2016-12-12 16:01:15  

Një ekip nga Emiratet në Kosovë për të “inspektuar” punimet rreth Spitalit të Pediatrisë

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku priti në një takim një delegacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, kryesuar nga Hamad Anëar Alzaabi HAD, që janë të caktuar për mbikëqyrjen e projektit, për ndërtimin e Spitalit të Pediatrisë, financuar

2016-12-12 16:01:15  

Indeksi i harmonizuar i çmimeve të konsumit shënon ngritje të lehtë

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit (IHÇK) për muajin nëntor të vitit 2016.

2016-12-12 16:01:15  

MFSK e interesuar për pajisjet ushtarake nga Kroacia

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli priti në takim zyrtar ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Republikën e Kosovës, Marija Kapitanoviq, të cilët shqyrtuan mundësinë që dy prej kompanive prodhuese të pajisjeve

2016-12-12 16:01:15  

Familja kërkon të sqarohet si vdiq para një viti Sabrije Zullufi-Fazliu

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Gati një vit pas vdekjes së pacientes 35 vjeçare, Sabrije Zullufi-Fazliu, nën dyshimin se i ishte ndërruar grupi i gjakut me rastin e transfuzionit të gjakut në Klinikën Gjinekologjike të QKUK-së, familja e saj për herë të parë ka dalë me një let

2016-12-12 16:01:15  

AGK kërkon seanca të hapëta gjyqësore

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e ka pritur me shqetësim jashtëzakonisht të thellë mbylljen e seancës fillestare në rastin “Toka”, thotë kumtesa nga AGK, transmeton Koha.net.

2016-12-12 15:09:46  

MI dhe MD diskutojnë për sundimin e ligjit

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Sot Zëvendës Ministrja e Integrimit Evropian Anila Statovci Demaj takoj Ministren e Drejtësisë znj. Dhurata Hoxha me ç ‘rast u diskutuan prioritetet kyçe në kuadër te procesit te integrimit Evropian.

2016-12-12 15:09:46  

Kreu i VV-së këshillon BDI-në të mos bëhet pjesë e qeverisë Gruevski

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke komentuar zgjedhjet e jashtëzakonshme në Maqedoni, ka thënë se Bashkimi Demokratik për Integrim, i cili mori më së shumti deputetë nga shqiptarët, nuk duhet të bëhet pjesë e qeverisë e t'ia mundës

2016-12-12 15:09:46  

Modernizimi i linjës Durrës-Mali i Zi e fut Hekurudhën Shqiptare në rrjetin europian

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, priti të hënën në një takim ambasadoren e Çekisë në Tiranë, Branislava Tamasova dhe përfaqësuesin e kompanisë hekurudhore çeke “AZD Praha”, Peter Liska.

2016-12-12 14:41:13  

Afaristi nga Jordania interesohet për investime në Kosovë

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti sot afaristin nga Jordania, Abed Al-Rahim Boucai, udhëheqës i kompanisë Al-Boucai Group i cili shoqërohej nga Drejtori ekzekutiv i Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri,

2016-12-12 14:30:03  

Afati për akreditimin e vëzhgueseve për zgjedhjet në Drenas deri më 15 dhjetor

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Komisioni Qendror Zgjedhor ka caktuar afatin e fundit për dorëzimin e kërkesave për akreditim të vëzhguesve në raundin e dytë të zgjedhjeve në komunën e Drenasit.

2016-12-12 14:28:15  

“Kosova, lider rajonal në luftimin e terrorizmit”

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Niveli shumë i mirë i angazhimit ndërinstitucional ka dhënë rezultatet konkrete në fushën e parandalimit dhe luftimit të terrorizmit në Kosovë.

2016-12-12 14:24:45  

Shehi: Basha të mos gabojë si Berisha, zërat kritikë në PD duhen

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se në zgjedhjet e ardhshme, 35 % e listës së deputetëve për këtë parti do të jetë nga radhët e të rinjve, ka ngritur pikëpyetje të shumta.

2016-12-12 14:17:28  

Ligji për “përgjimet” përplas deputetët dhe krerët e policisë

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako ishte sot në Komisionin Hetimor, ku u deklaroi deputetëve se duhet të drejtoheshin te prokuroria për të marrë informacione për pajisjen e përgjimit. Ai tha se nxjerrja e çdo sekreti hetimor përbën shkelje

2016-12-12 14:16:32  

Gjeneralja e parë shqiptare në krye të Komandës së doktrinës dhe stërvitjes

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Gjeneralja e parë në historinë e Forcave të Armatosura shqiptare, Manushaqe Shehu, është emëruar në krye të Komandës së doktrinës dhe stërvitjes.

2016-12-12 14:15:08  

Lumezi kërkon harmonizime për prononcimet publike të personave zyrtarë

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Aeksandër Lumezi, Kryeprokurori i Shtetit gjatë një takimi me zyrtarë të lartë vendit ka kërkuar që të harmonizojnë, koordinojnë dhe të ndërmarrin veprime konkrete për prononcimet publike, të cilat janë bërë nga personat zyrtarë në emisionet tele

2016-12-12 13:55:15  

Bregu: Ka ardhur koha për kompromis historik për integrim

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Majlinda Bregu theksoi se Shqipëria pas 26 vitesh duhet të ketë një qëndrim unanim kombëtar dhe një kompromis historik në lidhje me procesin e integrimit.

2016-12-12 13:34:13  

Standarde të dyfishta nga Gjykata Themelore e Prishtinës [foto]

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Gjatë kësaj jave do të nisin disa nga proceset gjyqësore për deputetët e Kuvendit, të akuzuar për rastet e gazit lotsjellës, raporton KTV.

2016-12-12 13:20:22  

Thaçi nderon viktimat e luftës në Hoçë të Madhe e Suharekë

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Presidenti i Republikës se Kosovës, Hashim Thaçi, vizitoi sot përkujtimoret në Hoçë të Madhe dhe në Suharekë për të përkujtuar viktimat e luftës së fundit në Kosovë dhe për të bërë thirrje për të vërtetën dhe për pajtim, njofton kumtesa presidenc

2016-12-12 13:07:38  

Kuvendi në Maqedoni konstituohet 20 ditë pas zgjedhjeve

Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Sipas nenit 63 të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë, përbërja e sapozgjedhur e Kuvendit duhet të mblidhet në seancën konstituive më së voni 20 ditë pas zgjedhjeve të mbajtura.

2016-12-12 12:46:58  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images