Fyle: Jeni në udhën drejt statusit

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Komisioneri për Zgjerimin Stefan Fyle deklaron në Tiranë se beson fuqimisht se e ardhmja e Shqipërisë është në “Nese Shqipëria vijon me hapat e ndërmarra deri më tani, jeni në rrugë të mbarë për marrjen e statusit të vendit kandidat në qershor”. 

2014-03-06 15:17:31  

Dy fëmijë ulin avionin në tokë

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Një aeroplan bëri një ulje të paplanifikuar të enjten në SHBA, pasi dy fëmijë të vegjël refuzuan që të lidhnin rripin e tyre të sigurimit. Fluturimi i “Alaska Airlines” ishte në rrugë nga Long Beach, Kaliforni, për në Vankuver, Kanada, kur si rrj

2012-03-29 19:05:40  

NATO përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

NATO është përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve libianë, të cilët mbetën në det të hapur pasi mjeti i tyre konsumoi të gjithë karburantin gjatë rrugës për në Itali. Një hetim i Këshillit të Europës arriti në përfundimin se dy luftanije të N

2012-03-29 18:55:55  

Ndërron jetë viktima e krimit që shokoi Ukrainën

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Një 18-vjeçare ukrainase ndërroi jetë në spital, një javë pasi u përdhunua në mënyrë brutale nga tre të rinj, që më pas e hodhën në një hendek rrugor dhe i vunë flakën. Oksana Makar u sulmua ndërsa ishte duke ecur në një rrugë kryesore të qytetit

2012-03-29 18:53:59  

Francë, arrestohet vrasësi i 7 personave në Tuluz

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Policia franceze ka arrestuar vrasësin, i cili mori jetën e shtatë personave . Muhamed Merah është 24 vjeç dhe është me origjine nga Algjeria. Operacioni i forcave policore filloi rreth orës 03:00 të mëngjesit me orën lokale . Merah i cili ishte

2012-03-22 23:47:30  

NIS ASFALTIMI I RRUGES SE RUSIT

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Ka nisur asfaltimi i rruges se Rusit duke filluar nga kryqezimi i Dobracit deri tek PTT- ja. Punimet te cilat kane filluar prej kohesh tashme jane duke perfunduar. Sinkr….. Rrok Doda- Firma “Rroku” Sipas perfaqesuesve te firmes kontrkatuese

2012-03-22 23:18:20  

URUÇI: ANETARE TE PS U BLENE NGA PD DHE LSI

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Anetare te partise socialiste te qytetit te Shkodres, u blene nga strukturat e PD-se dhe LSI-se, per mungese te rezultateve te PS ne zgjedhje. Nje deklarate e tille eshte bere nga kreu i partise socialiste te rrethit te Shkodres Genc Uruci…

2012-03-22 23:14:55  

DUKAGJINI ZHBLLOKOHET BRENDA JAVES

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Brenda kesaj jave te gjitha akset e zones se Dukagjinit do te zhbllokohen. Nje fakt i tille eshte bere publik, ne nje interviste per tv rozafa, nga kreu i keshillit te qarkut te shkodres , maxhid Cungu. Sipas tij, drejtoria e rrugeve rurale po pu

2012-03-22 23:12:41  

Pronat, sherr me armë mes vëllezërve, babai vret aksidentalisht vajzën

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

KURBIN-Sherri për pronën ka sjellë një tjetër rast të krimit të familje. Ngjarja u shënua paraditen e sotme në fshatin Zhej të Kurbinit, kur një 31 vjecare ka humbur jetën, ndërsa xhaxhai i saj është plagosur. Gjithcka ndodhi pas një sherri mes d

2012-03-22 23:08:53  

Ruli dhe Mediu në Mal të Zi për parandalimin e përmbytjeve

Humor i Huaj | Radio Malesia.com

Parandalimi i përmbytjeve dhe përmirësimi i infrastrukturës ujore në zonën përreth liqenit të Shkodrës ka qenë qëllimi kryesor i takimit ndërministror që u zhvillua në Budva të Malit të Zi, më 19 mars. Ministri i Bujqësisë, Genc Ruli dhe ministri

2012-03-22 23:03:41  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images