Integrating Photo Booth Fotos With Social Media: Part 2

rss catalog logoFoto    Foto Box - Photo Booth Rental Company

In our previous blog on social media, we started discussing how posting can best be practiced with your Foto Box Live photos. Facebook and Twitter were the platforms we discussed. This week, it’s all about one of the biggest mobile app merg

2017-10-13 01:17:53  

Integrating Photo Booth Fotos With Social Media: Part 1

rss catalog logoFoto    Foto Box - Photo Booth Rental Company

With our newly designed website, we have brought you the basics on weddings, corporate activations and how to best utilize your Foto Box fotos within those two verticals. Now the Foto Box Live team is getting more technical with social media. In

2017-10-06 10:13:57  

Lights, Camera, Mitzvah!

rss catalog logoFoto    Foto Box - Photo Booth Rental Company

It’s Bar Mitzvah time, which means your son is growing up and quickly. Didn’t it seem like yesterday he was heading off to Kindergarten? What about your daughter? She was just crawling and now she’s aware of her upcoming Bat Mit

2017-09-22 21:53:06  

Company Activations 102: Executing A Corporate Activation

rss catalog logoFoto    Foto Box - Photo Booth Rental Company

Photo booths are multi-faceted. They contribute to your company’s image and shake up the monotony by offerings guests with fun and memories. However, you may not realize how easy it is to rent photo booth for your corporate activations. We do all

2017-09-15 20:32:35  

Company Activations 101: Corporate Branding With Photography

rss catalog logoFoto    Foto Box - Photo Booth Rental Company

Whether a personal or corporate matter, branding is a practice that is never complete. It is indeed an ongoing process. For a corporate organization to thrive, its branding must be consistent across the board. Everything tied to your company play

2017-09-08 16:07:24  

Weddings 101: How To Keep The Wedding Memories Alive

rss catalog logoFoto    Foto Box - Photo Booth Rental Company

Regardless of sex, age, career, or family, marriage will forever be one of the most important days in your life. Often times, the stress of planning and having limited time on wedding day doesn’t allow you to do everything you want. The ent

2017-09-01 13:04:57  

Nisma thotë se ka dëshmi të forta për përfshirjen e Thaçit në fushatën në Drenas

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Dega e Nismës për Kosovën në Drenas ka bërë publike disa foto ku, sipas këtij subjekti politik, “tregohet qartë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke ftuar kryetarët e fshatrave, njerëz të biznesit dhe qytetarë të thjeshtë të komunës s

2016-12-12 16:01:15  

Një ekip nga Emiratet në Kosovë për të “inspektuar” punimet rreth Spitalit të Pediatrisë

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku priti në një takim një delegacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, kryesuar nga Hamad Anëar Alzaabi HAD, që janë të caktuar për mbikëqyrjen e projektit, për ndërtimin e Spitalit të Pediatrisë, financuar

2016-12-12 16:01:15  

Indeksi i harmonizuar i çmimeve të konsumit shënon ngritje të lehtë

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit (IHÇK) për muajin nëntor të vitit 2016.

2016-12-12 16:01:15  

MFSK e interesuar për pajisjet ushtarake nga Kroacia

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli priti në takim zyrtar ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Republikën e Kosovës, Marija Kapitanoviq, të cilët shqyrtuan mundësinë që dy prej kompanive prodhuese të pajisjeve

2016-12-12 16:01:15  

Familja kërkon të sqarohet si vdiq para një viti Sabrije Zullufi-Fazliu

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Gati një vit pas vdekjes së pacientes 35 vjeçare, Sabrije Zullufi-Fazliu, nën dyshimin se i ishte ndërruar grupi i gjakut me rastin e transfuzionit të gjakut në Klinikën Gjinekologjike të QKUK-së, familja e saj për herë të parë ka dalë me një let

2016-12-12 16:01:15  

AGK kërkon seanca të hapëta gjyqësore

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e ka pritur me shqetësim jashtëzakonisht të thellë mbylljen e seancës fillestare në rastin “Toka”, thotë kumtesa nga AGK, transmeton Koha.net.

2016-12-12 15:09:46  

MI dhe MD diskutojnë për sundimin e ligjit

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Sot Zëvendës Ministrja e Integrimit Evropian Anila Statovci Demaj takoj Ministren e Drejtësisë znj. Dhurata Hoxha me ç ‘rast u diskutuan prioritetet kyçe në kuadër te procesit te integrimit Evropian.

2016-12-12 15:09:46  

Kreu i VV-së këshillon BDI-në të mos bëhet pjesë e qeverisë Gruevski

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke komentuar zgjedhjet e jashtëzakonshme në Maqedoni, ka thënë se Bashkimi Demokratik për Integrim, i cili mori më së shumti deputetë nga shqiptarët, nuk duhet të bëhet pjesë e qeverisë e t'ia mundës

2016-12-12 15:09:46  

Modernizimi i linjës Durrës-Mali i Zi e fut Hekurudhën Shqiptare në rrjetin europian

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, priti të hënën në një takim ambasadoren e Çekisë në Tiranë, Branislava Tamasova dhe përfaqësuesin e kompanisë hekurudhore çeke “AZD Praha”, Peter Liska.

2016-12-12 14:41:13  

Afaristi nga Jordania interesohet për investime në Kosovë

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti sot afaristin nga Jordania, Abed Al-Rahim Boucai, udhëheqës i kompanisë Al-Boucai Group i cili shoqërohej nga Drejtori ekzekutiv i Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri,

2016-12-12 14:30:03  

Afati për akreditimin e vëzhgueseve për zgjedhjet në Drenas deri më 15 dhjetor

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Komisioni Qendror Zgjedhor ka caktuar afatin e fundit për dorëzimin e kërkesave për akreditim të vëzhguesve në raundin e dytë të zgjedhjeve në komunën e Drenasit.

2016-12-12 14:28:15  

“Kosova, lider rajonal në luftimin e terrorizmit”

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Niveli shumë i mirë i angazhimit ndërinstitucional ka dhënë rezultatet konkrete në fushën e parandalimit dhe luftimit të terrorizmit në Kosovë.

2016-12-12 14:24:45  

Shehi: Basha të mos gabojë si Berisha, zërat kritikë në PD duhen

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se në zgjedhjet e ardhshme, 35 % e listës së deputetëve për këtë parti do të jetë nga radhët e të rinjve, ka ngritur pikëpyetje të shumta.

2016-12-12 14:17:28  

Ligji për “përgjimet” përplas deputetët dhe krerët e policisë

rss catalog logoJetë    Miftari: Sigal Prishtina do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike edh

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako ishte sot në Komisionin Hetimor, ku u deklaroi deputetëve se duhet të drejtoheshin te prokuroria për të marrë informacione për pajisjen e përgjimit. Ai tha se nxjerrja e çdo sekreti hetimor përbën shkelje

2016-12-12 14:16:32  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images