сите во атлетик билбао ја избричија главата како поддршка за соиграчот кој е на хемотерапија (фото)

јерај алварез има голема поддршка во битката со ракот, сите играчи на атлетик билбао си ги избричија главните како солидарност за нивниот соиграч кој е на хемотерапија. 

2017-07-07 10:50:37  

веројатно најпогрешната екскурзија на сите времиња

американско основно училиште со сериозен број афро-американци во него, ги носи учениците од помалите оделенија на екскурзија во плантажа за одгледување памук. понатаму дечково ќе ви раскаже.

2017-07-07 09:50:01  

мзт мисли на иднината, шампионот потпиша со двајца младински репрезентативци

мзт скопје потпиша со актуелните младински репрезентативци, михајло митев и ранко мамузиќ.

2017-07-07 09:36:00  

груевски нема да му бара пари на заев за клевета во случајот „македонска банка“

експремиерот никола груевски, преку адвокатот никола додевски го известил граѓанскиот суд дека се откажуваат од тужбеното барање за паричен надомест за нанесена нематеријална штета за повреда на угледот во случајот „македонска банка“, пренесе ма

2017-07-07 09:32:56  

градоначалникот на валандово не ја потпиша одлуката за референдум за казандол

градоначалникот на општина валандово николче чурлиновски одбил да ја потпише одлуката на советото на општина валандово со која на вонредна седница беше прифатено барањето за референдум на граѓанската иницијатива “спас за валандово”.  

2017-07-07 09:19:24  

свечена заклетва на 32. генерација војници на доброволно служење во арм (фото)

„вие сте идните бранители на република македонија, и идни амбасадори на мирот во меѓународните операции. со вашиот избор вие сега станавте не само дел од одбраната на нашата татковина, туку и почеток на иден професионален состав на армијата"

2017-07-07 09:18:19  

трет палец

се монтира од страната на малиот прст и изгледа исто како што звучи - вонземјански. во видео презентацијата изгледа како една од оние работи што не сте имале поим дека ви треба, и како стварно да е нешто корисно.

2017-07-07 09:16:01  

баба била злојасна

84 годишен дедо во шопинг мол храбро запира крадец (пушта нога и го сопнува). и веднаш потоа и подоцна во болница, најголем проблем на дедото е - бабата. пазете колку малку ѝ треба за да му се развика (да погаѓаме: дека е себичен, дека не мисли

2017-07-07 09:02:01  

работнички и шкендија во ист термин во второто квалификациско коло од лига европа

уефа ги одреди термините за натпреварите од второ квалификациско коло од лига европа, работнички против динамо минск и шкендија против хелсинки ќе играат во ист термин.

2017-07-07 08:44:50  

цуцка на денот

2017-07-07 08:43:25  

истрагата утврди, главниот осомничен и уште седум лица учествувале во грабежот на нлб тутунска банка

основното јавно обвинителство скопје поднесе обвинение против осум лица за грабежот во нлб тутунска. против обвинетиот бобан с. е поднесено обвинение за кривичното дело затајување кое според обвинителството било сторено во низа, односно неколку

2017-07-07 08:41:16  

евростат: македонија пет години доцни со пописот

република македонија веќе пет години доцни со спроведување на попис, а тој не е политичка, туку статистичка операција и треба да се спроведе единствено на лица кои при извршувањето на пописот ќе се најдат на територијата на македонија и не се по

2017-07-07 08:16:59  

вип носител на мамфорс стандардот

вип со гордост објавува дека е првата компанија во македонија носител на мамфорс (mamforce) стандардот што претставува признание за успешно спроведување на компаниските политики коишто ги земаат во предвид семејните потреби на вработените и овоз

2017-07-07 08:11:31  

прва средба на путин и трамп (видео)

американскиот и рускиот претседател, доналд трамп и владимир путин, за прв пат се сретнаа во живо и се ракуваа на самитот на г20 во хамбург, соопшти кремљ.

2017-07-07 08:09:20  

таравари: инспекциите на клиниките ќе продолжат

mинистерот за здравство, арбен таравари, денеска најави дека инспекциите на скопските клиники ќе продолжат.

2017-07-07 08:03:29  

меркел домаќинка: за некого поглед, за некого бакнеж (фотогалерија)

на самитот на г20, што започна во хамбург, германската канцеларка ги пречека претседателите.

2017-07-07 08:00:09  

ѓорѓиевски: сдс на високи позиции во мвр поставува партиски послушници

од вмро-дпмне реагираат дека владеачката сдсм на високи позиции во мвр поставува партиски послушници и велат дека граѓаните се измамени и гледаат како заев и неговите соработници ја партизираат државата, полнејќи ја администрацијата со партиски

2017-07-07 07:44:56  

палермо е во финансиска криза, несторовски и трајковски заминуваат?

финансиски инспректори го „чешлаат“ палермо, сицилијанскиот клуб веројатно ќе прави голема распродажба во која ќе заминат и македонските фудбалери. 

2017-07-07 07:44:37  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images