ГАЌИ ТОГАШ НЕ НОСЕВМЕ: Баба од Босна објаснува како некогаш се губела невиност (ВИДЕО)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Прашале баба од Бања Лука како некогаш се губела невиност и, како што можело и да се претпостави, добиле нов вирален хит на Балканот. Нејзините одговори, колку што се урнебесно смешни, толку се всушност и реална слика за едно време. „До 19 години

2016-01-31 22:19:12  

ПЕТТО ПА МАШКО: После четири ќерки дозна дека ќе добие син и се онесвести (ВИДЕО)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Општо познато е дека голем дел од татковците многу посакуваат првото дете да им биде машко. Но, на 38-годишниот Хулио Пена му се посреќило да добие дури четири ќерки. Така, неговата сопруга, Кари, забременила и по петти пат, но не му кажала дали

2016-01-31 22:04:50  

СЕРИЈА А: Милан се разбуди од длабокиот сон

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Екипата на Милан забележа огромен триумф на дуелот против Интер со што потсети на старите добри времиња кога редовно успеваше да освои три бода против соседот. Милан имаше импресивна партија, а триумфот од 3:0 е доказ дека Синиша Михајловиќ полек

2016-01-31 21:58:32  

МОЈ ОСВОЈУВАЧУ: Што му напиша Јелена на Ѓоковиќ за победата (ФОТО)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ ги разнежни фановите откако јавно, на „Инстаграм“ му ја честиташе на Ноле победата на Австралија опен. Таа не ги крие емоциите и јавно, пред сите нејзини фанови на социјалнат

2016-01-31 21:39:39  

Фродо од „Господарот на прстените“ доаѓа во Скопје (ВИДЕО)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Елајџа Вуд, американскиот 35-годишен актер кого најголемиот дел од публиката го познава по улогата Фродо Багинс во мегахитот „Господарот на прстените“ ќе дојде во Скопје. Тој ќе допатува на 4 јуни и тоа во рамки на фестивалот „Здраво млади“ кој е

2016-01-31 21:11:58  

Челзи ќе се „ослободи“ од капитенот Тери

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

35-годишниот дефанзивец, кој се приклучи на Челзи како 14-годишник, со „Сините“ освои четири титули од Премиерлигата, пет од ФА купот и една од Лигата на шампионите. - Идеално би сакал да останам, но тимот оди во друга насока. Не би можел да игра

2016-01-31 19:59:02  

НОВИ ИНВЕСТИЦИИ: Завршни договори со три странски компании

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Во завршна фаза се разговорите со три странски компании кои се подготвени да инвестираат во Македонија, најави претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во интервју за телевизијата „Сител“. Тој денеска го водеше состанокот посвете

2016-01-31 19:38:36  

ГРУЕВСКИ: Заев ги бараше изборите, сега бега од нив

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Моето мислење е дека Зоран Заев и СДСМ имаат погрешна политика, не само за државата туку и за нивната партија,тие гледаат дека ја немаат поддршката на граѓаните и сакаат да ги убедат сите дека заради нешто друго не сакаат да излезат на избори. Ов

2016-01-31 19:09:26  

МАРТИЈА, ЧУДО ОД ДЕТЕ: Еден ден сакам да имам свои концерти (ВИДЕО/ИНТЕРВЈУ)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Претпоставуваме дека веќе не постои човек во Македонија што не слушнал за Мартија Станојковиќ, 11-годишното девојче од Куманово, кое ги освои симпатиите на публиката на популарното музичко шоу за деца „Ѕвездичките на Пинк“. Нејзината интерпретаци

2016-01-31 18:47:12  

ЛУЃЕ БЕГААТ ОД ВОЗИЛАТА: Потресни снимки од карамболот во Словенија (ВИДЕО)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Луѓе испаничено бегаат што подалеку од автопатот и беспомошно гледаат како други возила надоаѓаат и се забиваат во возилата кои се веќе здробени. Тоа може да се види од снимката од вчерашната сообраќајна несреќа која се случи во Словенија на авто

2016-01-31 18:13:53  

ЕП Полска: Германија е нов шампион!

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Репрезентацијата на Германија е нов европски првак и патник на Олимписките игри во Рио. Германците во големото финале беа подобри од репрезентацијата на Шпанија (24:17) и по втор пат во историјата го подигна победничкиот пехар. Германија на ова Е

2016-01-31 18:08:13  

ГРУЕВСКИ: Ќе успееме да имаме фер и демократски избори на 24 април

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Треба, мора и ќе успееме да имаме фер и демократски избори на 24 април, истакна денес лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој беше гостин на вестите на телевизијата „Сител“. - Тоа е желба на сите граѓани на Македонија, на ВМРО-ДПМ

2016-01-31 17:45:21  

НОВА ОДЛУКА: Офицерскиот дом во Битола нема да се продава

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Стопирање на процесот за продажба на некогашниот Офицерски дом во Битола, соопшти претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој вечерва гостуваше во вестите на телевизијата „Сител“. Тој истакна дека е земена во предвид масовната реакција на жи

2016-01-31 17:21:06  

Шкендија го победи Бате Борисов

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Стонастотниот ефект на екипата на Шкендија на зимските пријателски натпревари и натаму продолжува. Денеска тетовскиот тим го совлада Бате Борисов, тимот од Белуросија и неколку години по ред учесник во групната фаза од Лигата на шампионите. Иако

2016-01-31 17:13:35  

ДЕВОЈКА ВО ДЕЛИРИУМ: Доби испотена маица од Ноле и полуде од среќа (ВИДЕО)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

И да е испотено и замирисано, само да е од Ноле. Тоа беше главната девиза на девојката, која се чини денеска е една најсреќните во светот. На крајот од мечот во кој светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ мајсторски го победи Британецот, Енди

2016-01-31 17:05:39  

ГРУЕВСКИ: Работа за најмалку 8.700 лица со мерките за вработување годинава

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Оваа година се очекува преку мерките за вработување на АВРМ да бидат опфатени 13.500 лица,  а најмалку 8.700 да се вработени, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во гостување во вестите на телевизијата „Сител“. Груевски денеска п

2016-01-31 16:40:43  

ПИЈАНИ ОЛДТАЈМЕРИ: Старци се затепаа со боксерски ракавици (ВИДЕО)

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Доколку случајно викендов не ви помина во добро расположение, или, пак сакате уште повеќе да се расположите, погледнете го ова видео. Не знаеме од кои причини, но на селска полјана, покрај нива со пченка се одигра неверојатен бокс-меч. Двајца ста

2016-01-31 16:15:47  

ЕП ПОЛСКА: Хрватска со бронза и место на СП

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Победата од 31:24 во мечот за 3. место за селекцијата на Хрватска донесе две добри работи. Првата е бронзениот медал кој е мала утеха после загубената битка во полуфиналето, а втората е избегнувањето на бараж средбите за пласман на Светското прве

2016-01-31 15:56:05  

СПРЕЧЕН ИНЦИДЕНТ: Уапсени вооружени лица кај манастирот Дечани на Косово

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Косовската полиција соопшти дека во близина на манастирот Дечани уапсила четири лица, за недозволено носење на оружје. Полицискиот портпарол Баки Келани, ја потврдил веста но не дал детали. - Синоќа при една полициска акција уапсени се четири лиц

2016-01-31 15:54:01  

Откриени седумнаесет мигранти при проверка на автомобили кај Неготино и Смоквица

Технологија – TELEGRAF MK - Телеграф.мк

Полицијата при проверка на патнички возила во два одделни случаи во близина на Неготино и кај селото Смоквица регистрирала вкупно 17 мигранти кои потоа се спроведени во Прифатниот центар за странци-Скопје. На автопатот во близина на селото Смокви

2016-01-31 14:53:29  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images