53. Sajam knjiga u hali Čair 2016

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

Ovogodišnji Niški sajam knjiga i grafike je pedeset i treći po redu. Svečano otvaranje biće u petak. 25. novembra 2016. godine u 18 časova. Sajam će biti otvoren do 03.decembra 2016.god. PREDHODNI SAJMOVI 53.sajam knjiga November 30, 2016 53. Saj

2016-11-30 14:07:40  

OBAVEŠTENJE – Promena radnog vremena

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

Bazeni Čair u utorak 29. novembra 2016.god. radiće od 13:00h.

2016-11-27 06:34:41  

Reprezentacija Belorusije u hali Čair 36:27-FOTO

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

Utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj 2018. godine Srbija - Belorusija odigrala se u Nišu (nedelјa) 06. novembra u 17,00 časova u hali "Čair". Ulaz na utakmicu bio je slobodan uz ulaznice. Reprezentacija Srbije poražena je rezu

2016-11-03 13:10:02  

OBELEŽEN DAN S.C. ČAIR

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

U utorak, 25.10. Sportski centar Čair je i ove godine svečano obeležio dan firme. Proslava je počela u 14h pored zaposlenih bilo je gostiju iz drugih sportskih centara i organizacija, Predsednik Asocijacije sportskih centara Srbije Milović Neđelj

2016-10-28 13:31:21  

SEDMI SAJAM AUTOMOBILA-FOTO

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

U hali Čair održava se Sedmi Sajam automobila, motora i prateće opreme. Sajam je počeo 7. i trajaće do 9. oktobra 2016.god. Sajam je svečano otvorio Gradonačelnik Niša Darko Bulatović a prisutne na sajmu je pozdravio Oliver Paunović direktor City

2016-10-08 00:31:46  

Svečano otvaranje zimske sezone 2016

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

U sredu 21.09.2016 god. u 12:00h u prisustvu gradonačelnika Niša Darka Bulatovića, direktora SC Čair Dragana Perića kao i ostalih zvanica svečano su počeli sa radom zatvoreni bazeni. Posle završetka II faze rekonstrukcije na dan otvaranja biće BE

2016-09-21 12:55:43  

Kraj letnje sezone i početak rada zatvorenih bazena

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

OBAVEŠTENjE S'obzirom na vremenske uslove danas, 20.09.2016.god. se završava letnja sezona na otvorenim bazenima. OBAVEŠTAVAMO Vas da je II faza rekonstrukcije zatvorenih bazena završena, i isti počinju sa radom u sredu 21.09.2016 god. u 12:00h.

2016-09-20 16:14:14  

U septembru još kupanja na otvorenom

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

Iako je letnja sezona na otvorenim bazenima "Čair" završena krajem avgusta, zbog najavljenog lepog vremena odlučeno je da ovi bazeni i mini akva-park ostanu otvoreni za kupače i u septembru, uz JEFTINIJU CENU ulaznice. Od 1. septembra odrasli će

2016-08-31 18:11:14  

Викторија Варадинова од кик бокс клуб „Гладијатор“ на Светско со репрезентацијата на Македонија

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Исклучителни пријатни вести доаѓаат од Македонската кик-бокс федерација, а на адреса на штипскиот кик-бокс клуб Гладијатор. За прв пат во историјата на клубот, а во година на јубилејот пет години постоење, еден член на овој спортски колектив ќе г

2016-07-06 14:29:47  

Младинската женска одбојкарска репрезентација на подготовки во Штип

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Младите одбојкарки на Македонија во пресрет на тешките меѓународни искушенија веќе неколку дена се подготвуваат во Штип. Спортската сала „Јордан Мијалков" им нуди извонредни услови за изведување на неопходниот тренажен процес и за усовршување на

2016-07-02 00:00:00  

Младите борачи на Балканец активирани околу градежните активности на Црквата Св.Јован Крстител.

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Младите борачи на Балканец се приклучија на физичките активности поврзани кон изведувањето на градежните работи за пристап и уредување околу црквата Свети Јован Крстител зад Исарот која датира уште од 13 век.

2016-07-01 18:34:26  

In Memoriam: Јордан (Данче) Кангалов

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Денес по тешко боледување во 72 година од животот почина Јордан (Данче) Кангалов. Јордан Кангалов беше дел од големата спортска фамилија Кангалови која има значителен придонес во развојот и во афирмацијата на градот Штип во повеќе спортови и спор

2016-07-01 14:10:24  

Со полагање за повисоки карате појаси заврши полусезоната за КК Партизан од Штип

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Карате клубот Партизан од Штип, предводен од тренерот Миланчо Черкезов, успешно ја заврши оваа полусезона. Во салата на основното училиште „Ванчо Прќе" во Штип, членовите на Партизан имаа успешно полагање и се стекнаа со повисоки карате појаси.

2016-06-30 14:07:06  

Штипските девојки владеат со одбојката на песок

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Одбојката на песок се повеќе го привлекува вниманието кај младите момци, а карактеристично е и огромниот интерес кај девојките. Во Македонија се организираат повеќе турнири во одбојка на песок, кои со својата атрактивност привлекуваат огромно вни

2016-06-28 14:59:20  

ФК Брегалница во Пехчево, Дарко Стојанов во Бугарија

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Од вчера фудбалската експедиција на Брегалница ги започна подготовките за новата прволигашка сезона, 25-та по ред. Во денешниот телефонски разговор, тренерот Игор Стојанов истакна дека играчите имаат идеални услови, со одличен смештај во хотелски

2016-06-28 13:34:51  

Заврши 14-тиот турнир во табла „Џолев Компани - 2016“

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Со пригоден збор на организаторот Игор Џолев и претставникот на Локалната самоуправа, Ангел Бојаџиев и со доделување на пригодни награди на најдобрите, заврши 14-тиот по ред турнир во табла „Џолев Компани - 2016". И годинава турнирот мина во мирн

2016-06-27 16:12:08  

ФК Брегалница подготовките ќе ги изведува во хотелот „Гогов“ во Пехчево

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Екипата на Брегалница веќе трети ден се враќа на натпреварувачкиот процес и интензивно тренира. Но, собир се сите играчи кои останаа верни на синиот дрес плус неколкумина нови, кои ги пополнија местата на оние фудбалери кои што си заминаа од Брег

2016-06-23 16:15:42  

На 24 и 25 јуни во населба Баби во Штип ќе се одржи турнирот во табла „Џолев Компани“

Штип, Спортски вести - Ирис Телевизија

Турнирот во населбата Баби „Џолев Компани" веќе од поодамна е на Таблаџиската карта на Македонија. Од својот почеток, па се до денес, турнирот се афирмираше прераснувајќи во еден вид првенство на Македонија.

2016-06-16 14:46:58  

NOVA SEZONA NA BAZENIMA ČAIR – NOVI BAZEN

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

U sredu 15. juna u 12 sati zvanično počinje rad otvorenih bazena Sportskog centra Čair. Posetiocima će od ovog leta biti na raspologanju NOVI rekreacioni bazen sa 4 tobogana. Ulaz će u sredu biti BESPLATAN, a cena karte ovog leta iznosiće 300 din

2016-06-14 19:39:28  

Klizanje na Čairu

Sportski centar Cair | Спортски центар Чаир Ниш

Od četvrtka 17. decembra 2015.god. počinje sa radom Klizalište Čair. Toga dana biće besplatno klizanje za sve posetioce. Za sve one koji ne znaju da klizaju radi škola klizanja, sve informacije na telefin 514-873. PRIJAVITE SE!!! Radno vreme Radn

2015-12-15 00:45:43  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images