именување нов директор на дирекцијата за безбедност на класифицирани информации

Дирекција за безбедност на класифицирани информации

скопје, август 2017 година   на својата седница на 3 август 2017 година владата на република македонија донесе одлука за именување на д-р стојан славески за вршител на должност директор на дирекцијата за безбедност на класифицирани информац

2017-09-15 09:05:07  

заев и борисов го потпишаа договорот за добрососедство

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

премиерите на македонија и на бугарија зоран заев и бојко борисов денеска во скопје го потпишаа договорот за пријателство, добрососедство и соработка.премиерот зоран заев рече дека овој договор претставува историски чекор и го повика никола груе

2017-08-01 08:25:12  

пратениците на вмро-дпмне: пројде живот, се крати од македонија

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

пратениците на вмро-дпмне и коалицијата „за подобра македонија“ на денешната седница на собранието на република македонија на која се расправа за ребалансот на буџетот, со транспаренти го истакнаа своето незадоволство од ребаланост на буџетот и

2017-08-01 08:20:44  

гоца тржан со коментар го запали твитер: во будва поевтино е да легнеш на сораja отколку на лежалка

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

една од главните теми на твитер овие денови е твитот кој се појавил на оваа социјална мрежи. твитот се однесувал на високите цени на изнајмување лежалки во будва и предизвикал голем број на коментари. на него реагирала и пејачката гоца тржан, ко

2017-08-01 08:15:43  

хакери објавија дека ги имаат наредните епизоди од „игра на тронови“

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

додека фановите со нетрпение ја очекуваат секоја епизода од новата сезона на „игра на тронови”, хакери објавија дека ги имаат „украдено“ наредните епизоди и се закануваат дека ќе ги пиратираат пред нивната премиера. имено, како што пренесу

2017-08-01 08:14:09  

американски граничари бараат од тинејџер да испие течност – по 4 голтки починал (видео)

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

пред неколку дена медиумите во америка објавиле снимка од сигурносна камера која покажува како граничната полиција му кажува на тинејџер да испие отровна течност од која подоцна починал. круз веласкез имал 16 години кога во 2013. се обидел да пр

2017-08-01 08:12:42  

уште еден пациент од симница примен на инфективна

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

уште еден жител на селото симница во текот на вчерашниот ден е примен на инфективната клиника, но засега нема симптоми на треска посочи министерот за здравство, арбен таравари. тестирањето за останатите пациенти е завршено и било негативно. тара

2017-08-01 08:09:43  

мвр формира посебни оперативни штабови за мирна прослава на илинден

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

министерството за внатрешни работи формирало посебни оперативни штабови кои ќе бидат активни за цело време на прославата на илинден, но и за време на фудбалскиот натпревар манчестер јунајтед и реал мадрид на 8 август во скопје , велат од мвр на

2017-08-01 08:08:40  

расправија во семејството ѓоковиќ: додека јас пропаѓам, ти бркаш девојки на море!

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

никако да завршат проблемите на поранешниот светски тениски рекет број еден србинот новак ѓоковиќ. тој иако одби да оди на операција поради тешките повреди на лакотот, на тенисерот ни лекарствата против болка не му помагаат. и како тоа да не е д

2017-08-01 08:06:10  

славниот актер обвинет за убиство- бара докази дека не е виновен

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

познатиот холивудски актер џим кери се обидува на сите начини да докаже дека не е одговорен за смртта на својата поранешна девојка катриона вајт. холивудскиот актер џим кери (55) е обвинет за соучество во самоубиство на својата поранешна девојка

2017-08-01 08:02:58  

почина параглајдерист, паднал во прилепско село

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

четириесет годишниот т.с. од р.словачка, вчера попладне летајќи со параглајдер од мечкин камен-крушево, паднал и починал, информираат од полицијата. од екипа на итна медицинска помош констатирана е смрт. увид на местото на настанот извршил јавен

2017-08-01 08:00:17  

одморот во калитеа им се претворил во кошмар, девојчиња од македонија нападнати во грција

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

летувањето во калитеа во соседна грција за пет другарки од македонија се претворило во кошмар, откако сопствениците на апартманот во кој биле сместени предизвикале инцидент, кој завршил со физички напад пренесува 24 вести. на четвртиот ден, од п

2017-08-01 07:12:58  

собранието ја утврди потребата од измена на законот за пушење

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

пратениците на денешната собраниска седница ја утврдија потребата од изменување на законот за пушење по скратена постапка. како што образложи еден од предлагачите на законот, пратеникот томислав тунтев, ова е истото законско решение што го предл

2017-08-01 07:09:04  

иванов помилува 58 лица

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

претседателот на државата, ѓорѓе иванов по повод 2-ри август, националниот празник на македонија, помилува 58 лица дваесет осуденици добиле помилување од по 3 месеци, девет од по четири месеци и шест осуденици се ослободуваат од издржување на за

2017-08-01 07:04:59  

уште гори во требовље, пожарот од слатина се шири кон видуш

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

пожарот во атарот на село требовље е сè уште активен на м.в. лутоец и покрај патот што води од село самоков, м.в дреноец кој се протега низ борова шума од двете страни на патот, а особено жариштето е присутно на м.в јасикоец, кое се наоѓа во неп

2017-08-01 07:01:04  

почина детето што падна од тераса во штип

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

дванаесетгодишниот никола од штип, не успеа да излезе од кома по минатонеделниот пад од незаштитена тераса, во станот во кој неговото семејството живеело под кирија, пишува канал 77. во игра со далечинскиот управувач, одејќи назад, без да забеле

2017-08-01 07:00:03  

видео: пилот-херој им го спаси животот на 127 луѓе- приземји авион со искршени прозорци на кокпилотот

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

на социјалните мрежи се појави неверојатна видео снимка на која се гледа како пилот „на слепо“ го приземјува својот тешко оштетен авион. пилотот александар акопов кој работи за турската компанија атлас глобал, награден е со украински „медал на х

2017-07-31 01:18:45  

гром убил 11 луѓе – работеле на поле и одеднаш виделе заслепувачка светлост

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

гром усмрти 11 работници додека работеле во оризово поле во источна индија, соопшти денеска претставник на индиската влада. тој посочи дека во инцидентот во индиската провинција ориса се повредени уште осум лица, кои веднаш се хоспитализирани.(п

2017-07-31 01:13:05  

семејството морина се закани: ќе направиме нешто многу радикално ако исмаил биде екстрадиран во србија

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

ќе направиме нешто многу радикално што ќе ги изненади сите, доколку исмаил морина биде екстрадиран во србија.вака се закани семејството на исмаил морина, кој е осомничен дека управувал со дронот што носеше националистички транспарент над стадион

2017-07-31 01:11:21  

исчезнат е дедо крсто од тафталиџе

Македонија на 3 страни во каталонско списание - насловот е ...

исчезнат е дедо крсто од тафталиџе. семејството преку социјалните мрежи бара помош во наоѓањето на дедо крсто. тој бил облечен во бела кошула и кратки, сиви панталони. -дедо крсто го нема, исчезнат е од вчера. живее во тафталиџе. ве молам за шер

2017-07-31 01:06:34  

中国古代文学 Global world news developer online documents developer online toolset Global E-commerce Global world images